ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
QMFU
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Age : 27
Location : Prishtinė
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Poezi   Thu Sep 20, 2007 12:38 am

Ketu mund te postoni poezi...

_________________
Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jan 13, 2008 7:15 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qmf-force.tk
QMFU
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Age : 27
Location : Prishtinė
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Thu Sep 20, 2007 12:41 am

Ja nje poezi nga une :


LULET E VENDIT TIM

Pėrse ka gjėmba veē trendafili?
Lulet e tjera, tė brishta janė.
Ja manushaqja, ja karajfili
Dhe lule-delja, gjemba nuk kanė!!

Unė i kam pyetur njerzit e rritur
Pėr mė tė buk‘rėn lule nė botė
Ndonse pėrgjigje jam duke pritur
Por asnjeri, mua s‘ma thotė!

Tė gjitha lulet janė me aromė
Dhe me sy mbyllur unė e kuptoj
Se cilėn tufė ti mban nė dorė
Me to jam rritur, ndaj nuk gaboj!

Merrni njė lule nga Fushė e Korēės
Do ndjeni brenda gjithė bukuritė
Nė dhomėn tuaj veē borziloku
Shpėrndan aromėn nė gjithė shtėpitė!

Mali i Korabit ka lule shqerra.
Mali i Shkėlzenit me lule – borė.
Mali i Sharrit me lule –gjaku.
Lule zambaku do gjesh nė Vlorė.

_________________


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:13 pm

Shkoj e shtrihem ne krevat
un pa ty s'ndjehem rehat
nga syt e mi veq dalin lot
pa ty smundem te jetoj dot


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:15 pm

Dikur desha dikend,
dhe ndoshta do ta dua,
por si dikur dikend asnjiher askendVeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:18 pm

Jam duke menduar i shtrir ne krevat
Po te kisha afer do te haja krejt
Buzet e mia shum jon merzit
Nje puthje prej teje jom duke e prit...


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:19 pm

Eci Rruges tuj Mendu,Kerkush sem don qysh e Du,
Kerkush spo don mem Kuptu,
Sjam ka di mu ba Rahat,
Don mem kap ne Zemer Infrakt


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:20 pm

Ja nisa ty Zemer diqka met Shkrua,
Boja Lapsit mu Hargjua,
E preva Gishtin dhe Vazhdova,
Me Gjak e Lot e z`bukurova,


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:20 pm

Si mat Vjetrit ne Ballkan,
Na paten Inatin e t`bashkum nuk na Lan,
Por Shqiponja shkon e Vjen,
E kshtu t`ndam nuk na Len


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:21 pm

Syte e tu te kalter
Qe ti ka fal qielli
Bukuria jote
Qe zbriti nga dielli


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Sun Jan 06, 2008 1:22 pm

Me bere magji
Qe une te te pelqej
Dhe shikimin tim
TY te ta rembej


VeddaT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Wed Jan 09, 2008 6:47 pmO sa mire, o sa keq !

Macja ime,
ka qė mbrėmė,
me maēokun,
ėshtė zėnė,

O sa keq,
o sa keq,
turp pėr macen,
qė s'i vjen,

Dhe patokut,
mu nė kėmbė,
i ka hyrė,
njė goxha gjemb,

O sa keq,
o sa keq,
mezi nėna,
po ja heq,

Ujku ka mbetur,
pa dhėmbė,
lopa ja theu,
me kėmbė,

O sa mirė,
o sa mirė,
ujku ėshtė,
egėrsirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 12:58 am

Kėnga e RosaveRosat po lahen,
Brenda nė liqen,
Kokėn fusin
poshtė,
Bishtin lart e ngrejnė,

Lahen e pastrohen,
O pėr
bukuri,
Pastaj mak, mak, mak,
Shkojnė pėr nė shtėpi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 12:59 am

Kėnga e ZilesTik-tak, tik-tak,
Ne krahėrorin tim,
Tik-tak,
tik-tak
Zemra gjith’ gėzim

Me orėn po vrapon...

Tring zilja,
tring zilja
Zilja tringėllon, tring
Tring zilja, tring zilja
Zilja
tringėllon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:01 am

Hapa-DollapaHapa-dollapa,
Kush ėsht’ fshehur prapa,
Hopa
Albana,
Dil se tė kapa,

Genci, Ermira,
Ja Beni, Zamira,
Te
gjith’ i gjeta,
Mungon Ciljeta,

Genci, Ermira,
Ja Beni,
Zamira,
Ja dhe Ciljeta,
Te gjith’ i gjeta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:03 am

Gabimi i MirelėsNjė ditė un’ me tebeshir,
Ne stacionin ton’ tė lagjes,
Zhgarravita emrin tim,
Nė urbanin e unazės,

Shpejt gabimin e kuptova,
Dhe u nisa pėr ta prishur,
Por me kot, mė kot vrapova,
Autobusi ishte nisur,

Autobusi shkon kudo,
Emrin tim e mban mbi shpinė,
Ja Mirela, thot' kushdo,
Paska bėrė sot njė gabim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:03 am

Kėnga e zogutSa shumė dėshirė un’ kisha,
Tė ngrihem nė hapėsirė,
Si zog tė fluturoja,
Nė qiellin tim tė lirė,

Njė zogu un’ iu luta,
Qė krahėt tė mi japė,
Njė herė tė fluturoja,
Pastaj tia ktheja prapė,

U ngrita mes reve,
E lumtur, shend’ e verė,
Dhe zogun e lashė,
Unė me krahė tė prerė,

M’u duk shumė i mėrzitur,
Dhe zbrita prapė nė tokė,
Dhe fort e pėrqafova,
Si mik edhe si shok,

Dhe nisėm tė dy tok,
Ne me mijėra fluturime,
Ai me krahėt e tij,
Dhe unė me kėngėn time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:04 am

wooouu per poezii Doren e ki ... Bravo Dost

_________________
exTrem'
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:04 am

Kėnga e FluturesFluturoi flutura,
Mbi lule tė bukura,
Bleta krahėlehta,
O mir' se tė gjeta,
Nė se je punėtore,
Kapemi pėr dore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 1:05 am

Pėr njė shkronjėPėr njė "d",
Pėr njė "d",
Qė ti se vė,
Fjala "derė",
Bėhet "erė",
Dhe shtėpia ngel pa derė.

Pėr njė "m",
Pėr njė "m",
Qė ti se vė,
Fjala "mik",
Bėhet "ik",
Ē'bėn kėshtu more Besnik,
A i thuhet mikut ik ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:29 pm

Nė mes tuaj kam qėndruar
E jam duke pėrvėluar,
Qė t'u ap pakėzė dritė,
Natėnė t'ua bėnj ditė.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:29 pm

Pėr ju do tė rri tė tretem,
Asnjė ēikė tė mos mbetem,
Tė digjem e tė qanj me lot,
Se dėshirėn s'e duronj dot.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:30 pm

Unė zjarrit nuk i druhem
Dhe kurrė s'dua tė shuhem,
Po tė digjem me dėshirė,
Sa tė munt t'u ndrinj mė mirė.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:31 pm

Kur mė shihni se jam tretur,
Mos pandehni se kam vdekur,
jam i gjall' e jam ndė jetė
jam nė dritėt tė vėrtetė.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:31 pm

Unė jam nė shpirtin tuaj,
Mos mė kini pėr tė huaj,
M'ėshtė falurė durimi,
Andaj po digjem si trimi.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi   Fri Jan 11, 2008 8:32 pm

Se ma k'ėnda t'u bėnj mirė,
Tė mos mbeti n'errėsirė,
Jakėni rreth meje rrini,
Flisni, qeshni, hani, pini.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
QMF-Force.tk :: Te Ndrysheme ! :: Rreth Shkolles :: Gjuhė Shqipe-
Kėrce tek: