ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Gjėegjėza

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 10:44 pm

Ketu mund te postoni gjėegjėza.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 10:56 pm

Si u ndjeve kur eshte fryr,
A ke qajtur kur eshte larguar,
Ai vend te ishte fryr,
Kete gje do ta provosh,
Sa her bleten ta ngacmosh.

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 10:59 pm

Disa mė te shkurter,
Disa mė te gjat,
E kan burrat e marrin grat... "Mbiemri"

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:17 pm

Tani do ti postoj edhe une disa gjėegjeza.

Majėn nėn thikė
Dillon tė hollohet,
Shėnon vizė-pikė,
Por ngadalė shkurtohet. "Lapsi"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Sep 19, 2007 11:54 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:17 pm

Zė vend nė tokė,
Ateron nga lart,
Dielli kur bie,
Atėherė bėn baltė. "Bora"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Sep 19, 2007 11:55 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:18 pm

Vjen nga burimet
Ndalet pėrpara digės
Furnizohen turbinat i
Kundėrvihet errėsirės "Uji i liqenit artificial"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Sep 19, 2007 11:55 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:19 pm

Duket tamam si shtėpi,
Katėr mure,njė Ēati
Njėmjė veta brenda ka
Qė punojnė pa ja da. "Zgjoi dhe Bletėt"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Sep 19, 2007 11:58 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:19 pm

Si sahati tik e tak,
Punon ditė e natė,
Por po ndali sado,pak,
Nuk kurdiset prapė. "Zemra"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Wed Sep 19, 2007 11:58 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Wed Sep 19, 2007 11:22 pm

Mbi dy brigje,qėndron shtrirė,
Kėmbėt n'ujė ngulur mirė,
Pėrmbi tė ,makinat shkojnė,
Nėn tė ujėrat gurgullojn. "Ura"

Hunda e mprehtė,koka e fortė
Bishti futur nėnjė gropė,
Drun'e lartė gjer te retė,
E pėrmbys fėt e fėt. "Sėpata"

Kasht'e kokrra i hanė bashkė,
Por tė ndara i nxjerr jashtė. "Makina Fshirėse"

Mendje s'ka por tė mėson
Gojė s'ka,me ty flet,
Ti pėrditė me tė jeton,
Mik tė ngushtė e ke pėr jetė. "Libri"

Po sa erdhi buēiti shpati,
U gėzua fusha,u gėzua fshati,
Dyzet pendė qe ndėr ara
Nuk i dalin dot pėr para. "Traktori"

Tė lodh shumė me tė vėrtetė
Por gėzim tė jep nė jetė. "Puna"

Porsi lėmsh ėshtė rrumbullak,
Mot e jetė sillet qark,
Pa benzin shkon e vjen,
Kur lėviz askush s'e ndjen
Eshtė plakė sa s'tregohet,
Por nuk lodhet es'ankohet "Toka"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Thu Sep 20, 2007 12:15 am

Hap e mbyll,
Ndrit si yll. "Syte"

Nje pate qafegjate,
Duke ikur ben shamate. "Aeroplani"

Asht nej kulle e bardhe,
Pa dritare e shkalle. "Veza"

Ne fillim me bejne top,
Pastaj me shtypin me nje shkop,
Dhe pastaj si per cudi,
E shof vehten ne tepsi. "Byreku"

Kam samar po sjam gomar. "Breshka"

Jam lot qe rrjedh nga qielli
Me than vetem dielli. "shiu"

Pa ze heshtur numeron
Askush punen s'ia mohon "Ora"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Xoni_King
Hero Antar
Hero Antar
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 25
Location : Kastriot
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Thu Sep 20, 2007 10:22 am

Nje lis me Dymbdhjet dega,gjasht te buta , gjasht te egra..."Muajt e Vitit"

_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Thu Sep 20, 2007 12:58 pm

Rrugėn e qel e vetė nuk duket. "Pllugu"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Sep 20, 2007 1:24 pm, edituar 3 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Thu Sep 20, 2007 1:00 pm


Veton e hingllon,
Shka t'zatetė, i rrafshon.
"Kosa ne Livadh"


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Sep 20, 2007 1:25 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Thu Sep 20, 2007 1:16 pm

Dy mulli e ni hajat,
Qil e m'shil--katėr kapak. "Sytė, Balli e Qepallat"

Qil e m'shil katėr kapak,
Po hec uji n'pėr hajat. "Sytė dhe Lotėt"

Dy vllazėn se shohin shoqishojn se
E kanė ni bjeshk nėrmjet. "Sytė dhe Hunda"

Janė dy vllazėn , krejt botėn e shohin e
Njani tjetrin jo. "Sytė"

Dy liqej janė,
Nga tri farė ujin e kanė
Tė rrethuem me plepa janė. "Sytė"

Ni ēeshme n'krye katuni, e
Kurr nuk shterret. "Hunda"


Dy fletė tė lulės
Mi shpin tė pules. "Mustaqet"

Dy krah tė flutrės
Ngat shpell's arushės. "Mustaqet"

Ni lis me rrajė pėrpjetė. "Mjekrra e Plakut"

Ni kuti me ingji ( Rruza ). "Goja e Dhambėt"

Ni shpellė e zezė me tridhet ushtar n'derė.

"Goja e Dhambėt"

Dy bira t'vogla n'stom t'ni bire t'madhe.
"Goja dhe Birat e Hundės"

Fajin e ban , dajakun se han. "Guha"
Dy petlla nė ni cung. "Veshėt"

Herė kuqet e her z'bardhohet,
Me veti e ki e me sy se sheh. "Veshi"

Pes shtaga me ka ni kapak pėrmi.
"Gishtat e Dorės me Thonj"

Dhet hoxhallar me kapuca t'bardh.
"Gishtat e Dy Duerve Me Thonj"

Dhet vllazni ka dy ka dy i pėrngjajnė shoqit.
"Gishtat e Duerve"

I thati bin mbi tė njomin.
"Thoni"

N'trup e kie,
E pret e nuk t'dhemb.
"Thojt e Flokėt"

Nė natje me katėr kamė,
Nė mesditė me dy,
Nė m'bramje me tri.
"Njeriu si Fėmi, Si Burrė e Si Plak"

Dy t'gjall e ni i dekun bajnė udhė bashk.
"Kambėt dhe Shtaga e Udhėtarit"

Kur e lypė , s'vjen;
Kur vjen , s't'lshon,
"Gjumi"

As nuk hahet as nuk pihet ,
Pa ta s'rrihet.
"Gjumi"

Asht ni sen *** kapet pėr secilin sen.
"Emri"

Me vedi e ke, me sy se sheh.
"Emri"

Kah tė shkojsh, t'njek pėrmas.
"Hija"

Bjen n'ujė e nuk laget,
Bjen n'gur e nuk thehet,
Bjen n'therrė e nuk therret.
"Hija

Pret e kasap nuk i thonė.
"Mjeku"

Rrenė e rrenc nuk i thonė.
"Avokati"

Asht ni sen me dy shpirta,
Duer e kambė bajnė katėrdhet gishta,
"Grueja Shtatzanė"

Hak asht e hak e dimė.
Po s'na e kana e s'e domė,
Pa ra n'ta hic nuk bahet.
"Vdekja"

Niqin gishta,pesė krena ,katėr shpirta.
"Xhenazja Tue e Que N'vorr:
Katėr Vetė qė e Mbajnė edhe Vetė Xhenazja"

Ni tavan asht plot me bira.
"Sita"

Dru prej mali,
Kime prej kali.
"Sita"

Dimėn e verė reshė.
"Sita"

Dridhet e pėrdridhet ,
K'thehet n'kungj e viret.
"Sita"

Rreth e rreth k'thjellt,
N'midis be borė.
"Sita me Miell"

Nusja ma e vyeme e ka venin mas dere.
"Fshisa"

Asht ni sorrė me ni zorrė.
"Gjylpana e Peri"

Kryet qelik, bishtin pamuk.
"Gjylpana e Peri"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Sep 23, 2007 11:02 pm

Veza

Gjeli kthehet nė pulari me njė vezė struci nė dorė dhe ja tregon pulave.


- Zonjat e mija tė dashura, tani nuk dua tė tregohem i pasjellshėm, po a e shikoni se ēfarė prodhon konkurrenca...?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Arbbri
Veteran
Veteran
avatar

Numri i postimeve : 413
Age : 21
Location : Kine
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Sep 23, 2007 11:02 pm

Mes gjarpėrinjsh

Njė gjarpėr pyet njė gjarpėr tjetėr:


- Di gjė ti nėse jemi helmues?


- Pse, ēfarė tė ka ndodhur?


- Eh, kafshova gjuhėn pa dashje...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 1:55 am

eshte nisen kat shkon e merr me vete (emri)hOtey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 1:56 am

Kater Kembe ka Shtepin ne kurriz gjithnje e mban kermillin e ka fis...(Breshka)


hOtey


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Dec 30, 2007 2:06 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 1:58 am

lind i madh vdes ivogel... (qiri)...
hOtey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:05 am

Eshte Porsi Qader me nje kembe rri, Fushave te gjera del kur bie Shi. Qeshte a e di...(Kepurdha)

Ti e mbjell sa nje lajthi ajo rritet sa nje moll nen tok ha e pi edhe nxjerr nje bisht te holle (Qepa)

E Hapur si kepurdh e mbyllur si qiri me qindra sheh ne udhe kur nise bie shi...(Qadra)
hOtey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:08 am

Pet pet bakklava miza miza karangja mendje ska po di gjithqka lum kush shok e mik e ka...(Libri)

Shkon me pi uje Vjen pa pi uje...(Kembona)

nje her ne mot del e kullot...(Draperi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
hotey
Antar i Besueshem
Antar i Besueshem
avatar

Numri i postimeve : 211
Age : 24
Location : Shp1
Registration date : 29/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:10 am

Kater motra jemi nje emer e kemi per bashk kurr sjemi...(Rrotat e Qerres)

Me Vete e ke e me sy se sheh...(Emri)

Nje sen i zi e ruan nje shtepi...(Qelesi)

As nuk hahet as nuk pihet pa te nuk rrihet...(Gjumi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hati-tba.piczo.com
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:49 am

NJe Likur e Bullit me Kokkra tPasulit...(Qielli dhe Yjet) Surprised
Veddat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:50 am

Hin e lakt Del e Tert...(bukka)


Veddat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Veddat
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 901
Age : 27
Location : N'PC
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   Sun Dec 30, 2007 2:51 am

Hin e Tert Del e Lakt...(Kova)
Veddat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.qmf-force.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjėegjėza   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjėegjėza
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
QMF-Force.tk :: Te Ndrysheme ! :: Rreth Shkolles :: Gjuhė Shqipe-
Kėrce tek: